آشنایی با الگوهای شمعی

دوشنبه 18 مهر‌ماه سال 1390 ساعت 07:20 ق.ظالگوی پوششی افزایشی (انگالفینگ Engulfing)
نوع : بازگشتی / گاوی
قابلیت اطمینان : متوسط


توضیح :
یک کندل سیاه در انتهای یک روند نزولی ، که روز بعد با یک کندل بلندتر سفید پوشش داده میشود ، به نحوی که قیمت low شمع سفید از قیمت low شمع سیاه با گپ کوتاهی کمتر است و قیمت close شمع سفید از بالاترین قیمت شمع سیاه نیز بیشتر می باشد. ھر قدر بدنه شمع دوم بلندتر باشد و شاخ و دم شمع اول را بیشتر در بر گرفته باشد از اھمیت ویژه ای برخوردار بوده و احتمال تغیر روند بیشتر میگردد . در صورتیکه شمع دوم فقط کمی از شمع اول بلندتر باشد امکان دارد که قیمت در یک خط افقی حرکت کرده ولی قادر به نزول هم نباشد. الگو موقعی استحکام بیشتری میگیرد که بدنه شمع سفید (بدون در نظر گرفتن شاخ و دم بالا و پایین) کاملا در برگیرنده شمع سیاه باشد.

روانشناسی :
این الگو نشان دهنده یک تغییر بزرگ در احساسات عمومی سرمایه گذاران نسبت به قیمت است. این الگو نشان دهنده وارد شدن خریداران به سهم در پایین ترین قیمتها دارد. با افزایش فشار فروش در پایین ترین قیمتهای ممکن ، خریداران در این قیمتهای پایین ، سعی در بالابردن قیمت بیشتر از بالاترین قیمت دیروز را دارند. بروز این الگو متدوال بوده و میتواند در بسیاری از روزها نیز شاهد تشکیل چنین رخدادی در معاملات باشیم.
برای تایید این الگو ، مراقب افزایش حجم معاملات یا قرار گرفتن اندیکاتور ها در منطقه بیش فروش باشید.

Criteria
The body of the second day completely engulfs the body of the first day. Shadows are not a consideration

Prices have been in a definable down trend, even if it has been short term

The body of the second candle is opposite color of the first candle, the first candle being the color of the previous trend. The exception to this rule is when the engulfed body is a doji or an extremely small body

در شکل فوق تایید الگو بوسیله افزایش حجم معاملات ، انجام گرفته است.


در شکل فوق ، بروز الگوی پوششی ، بوسیله اندیکاتورهایی که در منطقه بیش فروش قرار گرفته اند ، تایید میگردد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo